Program
Struktura
Istorijat
Liberali u Parlamentu
Liberali u Republickoj Upravi
Liberali u Lokalnoj Upravi
Zene Liberali
Mladi Liberali
Mitinzi
Izdavastvo
Foto Arhiva
Postavite Pitanje
Anketa
LSCG za vasu stranicu
Vasa Pisma
LSCG Shop
Linkovi
Arhiva
Liberali u Dijaspori

 






Uvod
 
Konferencija
Mali Kabinet
Veliki Kabinet
Lider
Predsjednik
Riznicar
Portparol
Utemeljivac
 
Opstinski Odbori


 


   

Predsjednik Konferencije

[Biografija] [Uloga] [Clanci i Izvjestaji]                             [Kraca biografija]
[Intervjuji] [Konferencije, Skupovi] [Arhiva Slika]

Aljo Šabović

je rodjen 27. 10. 1950. god. u Rožajima. Završio je Višu komercijalnu stručnu školu 1976. god.

Na mjestu Predsjednika OO LSCG Rožaje se nalazi od 22. nov. 1992. godine.
Bio je odbornik u SO-e Rožaje izmedju 1992. i 1997. god. ( 15. 01. 1992 - 25. 12. 1997 ).

Član je predsjedništva LSCG od 1993. god. Danas je na funkciji Predsjednika Konferencije LSCG, izabran dana 20. 04. 2004. god. i član je Malog kabineta.

Kao Predsjednik Konferencije LSCG, teži ka omasovljenju i povećanju broja članova LSCG u


Aljo Sabović

 
Republici i rodnim Rožajima.

Šabović Aljo je u redovima LSCG od samog pocetka davne 1990. god., i njegov član od 22. novembra 1991. godine.
Sa mjesta Predsjednika Opstinskog Odbora LSCG Rozaje, Aljo Sabovic je punih dvanaest godina aktivan u prezentaciji ideja Liberalnog saveza, liberalno-demokratskom opismenjavanju, i zastiti Crnogorskog multi-etickog drustva po uzoru na Evropska. Aljo Sabovic potpomognut svojim clanstvom koje danas broji izmedju 400 i 500 clanova pokusava da pokrene pozitivne tokove u opstini Rozaje.
Dugogodisnji i narastajuci problemi grada u kojem caruje nezaposljenost, posledica su velikog siromastva lokalnog stanovnistva u gradu na Ibru.
Takodje, veliki problem je infrastruktura, kako saobracajna, kanalizaciona (nerijesen problem kolektora) tako i vodovodna.
Sa pozicije Predsjednika OO Rozaje i funkcije Predsjednika Konferencije Liberalnog saveza, Aljo Sabovic ocekuje podrsku svojih sugradjana da se u sto vecem broju okupe oko ideja Liberalnog saveza. Kao prioritet na lokalnom nivou vidi rjesavanje problema ogromne nezaposlenosti u opstini, a ojacavanjem privrede rjesavali bi se i ostali problemi.

Svoj motiv za politicku borbu nalazi u idealima Liberalnog saveza, koji je prepoznatljiv po tome što je jedina partija koja se zalaže, iskreno i bez kalkulacija, za demokratsku, pravnu, suverenu i samostalnu Crnu Goru.

Kao jednu od velikih pobjeda Liberalnog saveza, vidi u formiranju Narodne sloge 1996. godine, kada je LSCG stvarajući Narodnu slogu, Narodnu stranku, kao nacionalističku partiju pretvorio u demokratsku.

Trenutke opustanja nalazi u mirnom porodicnom gnijezdu ali i sportskim aktivnostima i zaljubljenik je u planinarenje.

Šabović Aljo govori ruski jezik.
Zavrsio je stručnu obuku za rad na računarima.

Zivi u rodnim Rožajima, oženjen je Refadijom Šahman i otac četvoro djece;
Elvisa, rodjena 2. 12. 1977.god., Elda, rodjena 3. 01. 1980. god., Eldin, rodjen 8. 09. 1981. god., Ibrahim rodjen 15. 07. 1987. godine.
 

 


vrh

 

Copyright © Liberalni savez Crne Gore, 2003